" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


תינוקות ומעבר למזונות מוצקים

מאת טל קבסה

לימודי תזונה טבעית- תינוקות ומזונות מוצקים

הורים רבים שואלים מתי כדאי להתחיל להאכיל את התינוקות שלהם במזון מוצק. בשנים האחרונות מתרבות הדעות בעניין וגם ההמלצות משתנות חדשות לבקרים. טל קבסה, מנהלת התכנית להכשרת יועצי רפואה משולבת לילדים במכללת רידמן, החליטה לעשות לכם סדר ולהביא בפניכם את עמדתה בסוגיה, עמדה המבוססת על ראייה המשלבת בין גישות ברפואה הקונבנציונאלית לבין גישות ברפואה המשלימה.

בפוסט שהתפרסם לאחרונה בפייסבוק שאלה אם נבוכה לתינוקת בת ארבעה חודשים:
"אני יודעת שכבר שאלו את זה מאה פעם….שאלה על טעימות ראשונות. יש לי בלקאאוט טוטלי לגבי זה – לא זוכרת איך זה היה עם הגדולה. בטיפת חלב אמרו היום שהקטנה, בת 4 חודשים צריכה להתחיל עם טעימות. באתר של משרד הבריאות זה בגדר המלצה בגיל הזה. מתי להתחיל? ממה להתחיל?…"

ובכן, אין זה פלא שאותה אם, וכמוה עוד הורים רבים וטובים, שואלים את עצמם את השאלות הללו. בשנים האחרונות השתנו ההנחיות באשר לתזונת תינוקות בשנת חייהם הראשונה כמה וכמה פעמים. לאור המציאות הדינאמית הזאת החלטתי להביא בפניכם עמדה שונה בסוגייה, המבוססת על ראייה המשלבת בין גישות ברפואה הקונבנציונאלית לגישות ברפואה המשלימה.

על מנת לתמוך בתהליך התפתחותו של התינוק בצורה המיטבית והנכונה ביותר, (כזאת שתצמצמם למינימום את האפשרות שיפתח מצבי חולי או חוסר איזון בעתיד) יש להציג בפניו את המזון המוצק באופן הדרגתי המותאם לגילו הכרונולוגי ולמצבו ההתפתחותי – טונוס השרירים שלו, מצבו החושי והרגשי ומידת העניין שהוא מגלה במזון.

לכל תינוק קצב ההתפתחות שונה ולפיכך יש להתייחס לכל תינוק ותינוק באופן ספציפי ואיניבידואלי. ועם זאת ניתן לומר באופן גורף כלפי כלל התינוקות כי הצגת מזון מוצק לפני גיל חצי שנה עלולה לפגוע בתהליך התפתחות מערכת העיכול. בנוסף, אצל תינוקות בעלי נטייה תורשתית של אלרגיות יכולה חשיפה מוקדמת מדי ובלתי מבוקרת למזון מוצק להוות סיכון ממשי והרה אסון.

מערכת העיכול היא מערכת רגישה מאוד וחיונית מאוד בגופנו, והיא מהווה את הבסיס לבריאותנו הפיזית והנפשית בעתיד. יתר על כן, מערכת העיכול היא גם המפתח למניעת מחלות ורגישויות הנפוצות הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים, כגון: בעיות קשב וריכוז, אסתמה, אלרגיות, השמנת יתר, סוכרת, בעיות מפרקים ועוד.

למעשה עד לסביבות גיל שנתיים מערכת העיכול עדיין לא בשלה ומפותחת במלואה, לא כל שכן אצל תינוק רך בן ארבעה חודשים… עד גיל שישה חודשים דפנות המעיים של התינוק הן עדינות מאוד וחדירות לחלבונים מבלי יכולת לסנן את העובר דרכן. בצורה זו עוברים נוגדנים מחלב האם אל זרם הדם של התינוק. מעבר של חלבונים שמקורם במזון המוצק אל זרם הדם של התינוק עלול לגרום לשתי בעיות עיקריות: ראשית, לייצר שינוי במבנה המרופד של קירות המעי ולפגוע בכך בכושר הספיגה שלהם ושנית לאפשר מעבר של חלקיקים מעוררי אלרגיה שעלולים ל לגרום להתפתחות אלרגיות למזון ואף לנזקים חמורים יותר.

בנוסף, גופם של תינוקות בני פחות מחצי שנה עדיין איננו מייצר את כל האנזימים הנדרשים לטובת עיכול מלא של כל אבות המזון ומרכיביו, חלקם של האנזימים מתפתחים רק סמוך לגיל שנתיים. תינוקות שייחפשו למזון מוצק בגיל ארבעה חודשים עשויים לסבול משלשולים, גזים, נפיחויות, התכווצויות מעיים וכו'. חלק מהתינוקות עדיין סובלים מתופעות אלו באופן טבעי בגיל ארבעה חודשים ולכן כל האכלה נוספת עלולה רק להחמיר את המצב.

כדי לדעת אם התינוק שלנו רגיש לגורם מסוים במזון, נחשוף אותו אך ורק לגורם זה במשך כמה ימים, ורק לאחר מכן נעבור הלאה ונחשוף אותו לגורם מזון אחר. רגישות למזון עשויה להתבטא הן בסימפטומים המוכרים לנו של שלשולים, כאבי בטן ופריחה והן בסימפטומים שונים של הפרעות שינה, ליחה מרובה ואי שקט. חשיפה הדרגתית ומבוקרת למזון היא תנאי הכרחי להתפתחות תקינה של מערכת העיכול ומכאן גם להתפתחות התקינה של מערכת החיסון.

לפניכם כמה ציוני דרך בתהליך חשיפת התינוק למזון מוצק:
1. להתחיל את התהליך לא לפני גיל 6 חודשים.
2. לוודא שטונוס השרירים של התינוק תקין: הוא שולט באחיזת הראש והגב ומחזיק אותם באופן יציב כך שהמזון יוכל לנוע נכון בגופו.
3. לוודא שליטה של התינוק בשרירי הפה והלסת. (תהליך זה קשור ישירות לנשיאת משקל על חגורת הכתפיים ולשליטה באחיזת הראש).
4. תקינות מערכת התחושה בחלל הפה- כך שרפלקס ההקאה הופך אחורי במקום קדמי, התינוק פתוח להתנסות בטעמים ומרקמים שונים.
5. לבדוק את בשלות התינוק לאכילת מזון מוצק – האם התינוק מגלה עניין במזון שאחרים אוכלים? כל עוד אינו מגלה עניין באחרים סימן שעדיין איננו בשל לכך בעצמו.
6. כשהאוכל מוגש אליו התינוק פותח את פיו.

 המחברת: טל קבסה, מנכ"ל ומייסדת mamay – רפואת ילדים משולבת. מומחית רב תחומית בטיפול בתינוק ובילד בגישות משלימות ופרא רפואיות, חינוך ותקשורת. בעלת ניסיון אבחוני וטיפולי של מעל 18 שנים. מפתחת ומנהלת תכנית הכשרת יועצי רפואה משולבת לילדים במכללת רידמן.