" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מהי תזונה טבעית?

מאת מערכת האתר

לימודי תזונה טבעית- מהי תזונה טבעית

המזון הוא הדלק ואבני הבניין של גופנו, ולכן תזונה טבעית, נכונה ונבונה היא הבסיס לשמור על בריאותנו. בעוד שעד לתחילת המאה ה- 20 נהגו בני האדם להכין את ארוחותיהם ממזונות טריים ומלאים,  הרי שבעידן המודרני החל האדם לצרוך מזונות מעובדים ומשומרים, חסרי ערך תזונתי ומזיקים. במקביל ובהתאמה החלה לעלות שכיחותן של מחלות כרוניות כמו השמנת-יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם ומחלות נוספות.

כיום, יותר מאי פעם, אנשים המודעים לבריאותם חוזרים לאכול מזון מזין, טרי ובריא מתוך הבנה שבכך תימנע מהם שורה ארוכה של מחלות ויתאפשר להם להאריך ימים ולתפקד באופן אופטימלי. תזונה טבעית היא תזונה המבוססת על אכילת מזון בריא, מגוון, מזין ומלא, תוך התאמה ספציפית ומדויקת לכל אדם.

מטרתה של תזונה טבעית היא לסייע לאדם ללמוד מהו אורח החיים הבריא ביותר עבורו ולסייע לו להפוך את התזונה הבריאה לאורח חיים. תזונה טבעית נכונה ונבונה מסייעת לגוף לחזק את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בו, מדגישה ומחישה תהליכי ניקוי והתחדשות ומאפשרת לאדם למצוא את האנרגיות החיוניות לגוף ולנפש בתהליכי החלמה והתגברות על משברים.

המודעות ההולכת וגוברת לנושאי התזונה מצריכה הכשרת מטפלים ויועצים בתחום זה, לכן תזונה טבעית מהווה את אחד מהענפים החשובים בשדה הרפואה המשלימה. לימודי תזונה טבעית ניתן למצוא הן כנושא מרכזי במסגרת לימודי נטורופתיה או במסגרת לימודים נפרדת למקצוע יועץ לאורח חיים בריא.