" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מהו הרבליסט קליני?

מאת מערכת האתר

לימודי הרבליסט קליני- מהו הרבליסט קליני

הרבליסט קליני הוא מטפל מומחה ברפואת צמחי מרפא מערביים (Phyto-Therapy ובעברית: פיטותרפיה), אשר היא למעשה הרפואה העתיקה ביותר בהיסטוריה האנושית. בכוחם של צמחי המרפא לחזק, לאזן ולשקם תהליכים בגוף ובכך לא רק להקל על תסמיני המחלות אלא גם למנוע אותן. לימודי רפואת צמחים מערביים מהווים חלק ממסגרת לימודי נטורופתיה או נלמדים בהרחבה במגמת לימודים נפרדת.

הטיפול בעזרת צמחי מרפא לריפוי ולמניעת מחלות בגוף האדם הוא הקדום ביותר בהיסטוריה האנושית ומצוי כמעט בכל התרבויות העתיקות. אופן השימוש במיצויי הצמחים על ידי הרבליסט קליני מגוון מאוד וכולל: טינקטורות, שמנים ארומטיים, סירופים, כמוסות, טבליות, חליטות, משחות ועוד. עבר הרחוק פתחה לעצמה כל תרבות פרקטיקות שונות ופילוסופיה ייחודית בהתאם לצמחייה המקומית הייחודית לאזור שלה, ומצאה את צמחי המרפא היעילים לה ביותר באמצעות ניסוי וטעייה. כיום, לעומת זאת, מאפשרים לנו הכלים המודרניים לבדוק את תכולת המרכיבים הפעילים בצמח ולהתחקות אחר האופן המדויק שבו פועל מנגנון הריפוי שלהם על גוף האדם. המחקרים הקליניים המעבדתיים שנערכים במרוצת השנים האחרונות מאששים פעמים רבות את הידע המסורתי המצטבר על התכונות והיכולות של הצמחים. מחקרים אלה מצביעים על פוטנציאל רפואי רב של צמחי מרפא לטיפול ולתמיכה במצבים רפואיים מגוונים, כגון: סרטן, סוכרת, מחלות זיהומיות, אלרגיות ועוד. הפיטותרפיה, אם כן, היא שילוב של הידע המסורתי העשיר עם הידע המדעי על יכולות הריפוי המיוחדות של הצמחים.

בהיותה שיטת טיפול יעילה, עדינה, בטוחה לשימוש ומתאימה לכל גיל, נמצא את רפואת צמחי המרפא המערביים ככלי חשוב בארגז הכלים של הנטורופת. לימודי הרבליסט קליני מהווים חלק ממסגרת לימודי נטורופתיה או נלמדים בהרחבה במגמת לימודים נפרדת.