" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מהם פרחי באך?

מאת מערכת האתר

לימודי פרחי באך - מהם פרחי באך

פרחי באך היא שיטת טיפול אשר פותחה בתחילת המאה ה-20 על-ידי החוקר, הרופא וההומאופת האנגלי ד"ר אדוארד באך. טענתו של באך הייתה שהמקור לתחלואה ולבעיות גופניות אצל בני האדם הוא חוסר איזון נפשי, ולכן שיטה זו שמה את הדגש על הטיפול באדם ולא במחלתו. ללימודי פרחי באך נכללים במסגרת לימודי נטורופתיה או מוצעים כקורס נפרד.

אחר שנות מחקר והתנסות קלינית, מצא ד"ר באך שלושים ושמונה פרחי בר, עצים ושיחים אותם השרה במי-מעין והפיק מהן תמציות אנרגטיות. באמצעות התמציות הללו ניתן להתמודד עם מצבים רגשיים לא רצויים (כגון: מתח, חרדה, דיכאון, בדידות וכדומה) ובכך להשיג שלוות נפש ושמחה ולשפר את בריאות הגוף. בכל אחת מהתמציות מתקיים "תדר רגשי" שהתקיים בתוך הפרח, והוא שמחזיר אותנו לאיזון. שיטת פרחי באך  יעילה לטיפול במצבי לחץ, חרדה, בניית ביטחון עצמי, שיפור יכולות אישיות וריפוי מחלות פיזיות. כמו כן, בדומה להומאופתיה, תמציות פרחי באך מופקות באמצעות דילול גבוה ולפיכך כמעט שלא קיימות תופעות לוואי כתוצאה מהשימוש בהן.

פרחי באך היא שיטה בטוחה מאוד, יעילה וקלה לשימוש ולכן נמצא אותה לעיתים קרובות במסגרת לימודי נטורופתיה ככלי בארגז הכלים של הנטורופת. לימודי פרחי באך נכללים במסגרת לימודי נטורופתיה או מוצעים כקורס נפרד.