" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


לדמיין כל הדרך אל האושר

מאת מיכל שרון

לימודי דמיון מודרך- איך זה עובד

כמה פעמים שמעתם את הביטוי, "זה הכול בראש שלך"? ובכן, האמת היא שזה ממש נכון! דמיון מודרך היא שיטה טיפולית המבוססת על ההבנה העמוקה שאנחנו הם אלה אשר שולטים על חיינו. כל זאת טוב ויפה בתאוריה, אך מה קורה בפועל? איך באמת ניתן להפוך מחשבה למציאות, ואיך נפטרים ממטען החסמים והעכבות שצברנו בעמל רב במשך כל חיינו?

מהו דמיון מודרך?
דמיון מודרך היא שיטת טיפול עתיקת יומין, שהפכה לטכניקה טיפולית מעשית בתחילת המאה העשרים.
בשיטה זו ובעזרת הדמיון, אנו חוזים דימויים ומשנים את המצב התודעתי של האדם.

כיצד מתבצע דמיון מודרך?
דמיון מודרך מתבצע כאשר המטופל מצוי במצב של ערות ושליטה, בהרפיה מוחית, כאשר המוח עובד על גלי אלפא המאפשרים רגיעה ויכולת קבלת מידע חיובי, מבלי שהמטופל יסנן או יחסום את המידע. יישום טכניקה זו מתבצעת בליווי מטפלת מוסמכת.

למי זה טוב?
לכל אחד ואחת מאתנו, בכל גיל ובכל שלב בחיים. תזכרו בעצמכם כאשר הייתם ילדים, רובנו היינו מדמיינים, פשוט מדמיינים איך נהיה כאשר נהיה גדולים, במה נעבוד, מדמיינים את יום החתונה שלנו, ואפילו את עצמנו כגיבורי על.
מתי כל זה הלך לאיבוד? לאן נעלמה התמימות והיכולת לשלוט על המחשבות שלנו? הרי זה ידוע שמחשבה יוצרת מציאות.

מתי משתמשים בדמיון מודרך?
כאשר רוצים לבצע שינוי, מהקטן ביותר ועד הגדול ביותר, הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי.
דמיון מודרך משמש לטיפול במצבים כרוניים כגון: כאבי ראש, מיגרנות, דחק, סטרס, עומס רגשי, לחץ דם גבוה, חרדה וטראומות.

לדוגמא: דמיון מודרך למציאת זוגיות
פעמים רבות מה שבאמת מונע מאתנו למצוא את האחד או את האחת שלנו, זה המוח שלנו. מבולבלים? אני אסביר.
לדוגמא: בחורה בת שלושים שכל חייה חוותה מערכות יחסים לא מוצלחות, פיתחה חסם רגשי, גם אם הוא הודחק היטב. פעמים רבות היא מצהירה בקולי קולות שהיא רוצה זוגיות, אך עמוק בפנים היא מאוד מפחדת.
דמיון מודרך נותן לנו כלי להגיע אל החלק של התת מודע, להציף את הפחדים ולשחרר אותם.
אם ניקח דוגמא מהספר החכם והוותיק ביותר, התנ"ך (אני אמנם לא דתייה אך מכבדת מורשת איכותית ), ספר דברים, פסוק י"ט: "העידותי בכם היום את השמיים ואת הארץ, החיים והמוות, נתתי לפניך הברכה והקללה ובחרת בחיים למען תחיה אתה וזרעך".
החיים הם עניין של בחירה, כמה מורכב, ככה פשוט. צריך רק לבחור, והבחירה מתחילה במחשבה.
אם אני אחשוב שאני לא טובה מספיק, לא אצליח להשיג כלום. לעומת זאת, אם אחשוב שמגיע לי (וכמובן שאשלב עשייה במרץ), אצליח!

נסו לבצע תרגיל פשוט:
תחשבו על אירוע קרוב. ראיון עבודה, פגישה זוגית או כל דבר אחר העולה לכם בראש, ושאתם רוצים להצליח בו.
שבו בנוחות בכיסא, גב זקוף, כפות רגליים נוגעות ברצפה, ידיים לצדי הגוף. עצמו את העיניים ודמיינו את המצב, לדוגמא: הנכם נמצאים בריאיון עבודה חשוב.
תדמיינו את עצמכם נכנסים בראש מורם, מדברים במלוא הביטחון, לבושים בצורה מכובדת. דמיינו מה בדיוק אתם אומרים במהלך הריאיון ובעיקר את האנרגיה החיובית והאווירה הטובה בחדר שבו מתקיים הריאיון. דמיינו איך מהרגע הראשון אתם מוצאים חן בעיני המראיין ומשאירים רושם מצוין. לאחר מכן דמיינו כיצד אתם מקבלים את התשובה החיובית. לעיתים לוקח זמן להצליח לדמיין מבלי שהמחשבות יברחו למקומות אחרים. גם דמיון מודרך כמו כל דבר אחר בחיים דורש תרגול, תוכלו להכיר את הכלי הנהדר הזה במפגש ראשוני עם בעל מקצוע מתאים, ולאחר מכן להשתמש בו באופן עצמאי ושוטף בחיי היום-יום שלכם. בתור מי שמיישמת את הכלי הזה בחיי היום-יום (עוד מאז היותי ילדה, אז לא הייתי מודעת לכך שזה דמיון מודרך), אני מבטיחה לכם שזה עובד!

סיפור אישי
כחודש לפני שפגשתי את בעלי, החלטתי שאני מזמנת אותו, בדיוק כמו שקראתם, מזמנת אותו, כמעט כמו שמזמינים אוכל במסעדה. דמיינתי שאני רואה משהו שאני רוצה בתפריט ומבקשת שיכינו לי. הזימון שלי היה מאוד מדויק, רשמתי אותו על דף נייר ואף ראיתי בעיני רוחי בדיוק את מה שאני רוצה, את הגובה שלו, צבע השיער, העיניים הטובות, ועוד.
פחות מחודש לאחר מכן, אלוהים או החיים, היקום או מה שתבחרו, הביאו לתוך חיי את שאהבה נפשי, הסקפטיים שבינינו יאמרו שזו מקריות. אולי, אך אם תחשבו על זה לעומק, לדמיין לא עולה כסף, הדמיון המודרך מנקה את הנפש ומרומם אותה, להזיק זה בטח לא יכול, ומניסיון, זה גם מוביל לתוצאות מצוינות. שווה לנסות, לא?

אסיים באמרה שאני ממליצה לכם לאמץ אותה: נסו, מקסימום זה יצליח לכם!

מזמינה אתכם להתנסות ולנסות ובעיקר להיווכח עד כמה זה מצליח…

דמיון מוצלח לכם,
מיכל שרון

המחברת: מיכל שרון, מטפלת מוסמכת במגוון התחומים של לימודי נטורופתיה (רפואה טבעית): פרחי באך, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ורוקחות טבעית. בעלת הקליניקה: מיכל שרון – קליניקה לרפואה משלימה: http://michalsharon.com/. בוגרת מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית.