" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


חלום שמתגשם – סיפורה של עמליה קלרפלד

מאת עמליה קלרפלד

לימודי נטורופתיה- סיפורה של עמליה

עמליה קלרפלד, אמה של מיטל-  בוגרת לימודי נטורופתיה,  שקלה רק לפני שנה וחצי מעל 100 ק"ג ובקושי הצליחה לעלות לאוטובוס בכוחות עצמה. רק לפני שנה וחצי שקל הרופא של עמליה להתחיל לטפל בה באינסולין להורדת רמות הסוכר. והיום, בעקבות תהליך של שינוי מקיף בתזונה ובאורח החיים היא כבר עשרים ואחת ק"ג פחות ובשיפור מתמיד של מצבה הבריאותי.

אינני מאמינה עדיין שזה אכן קרה לי, אבל עובדה, רמות הסוכר שלי בדם ירדו פלאים וכמוהם גם הקילוגרמים… במשך שנה ורבע השלתי עשרים ואחת קילוגרמים, ממש לא להאמין! אני עדיין בתהליך של הרזיה, אבל בהחלט כבר נראית ומרגישה טוב.

אספר מההתחלה. כל חיי סבלתי מעודף משקל, סיפור משפחתי שמלווה אותי זמן רב. ניסיתי אינספור דיאטות: הרבלייף, מרזי מורית, דיאטה קלאב, ואפילו קיצור קיבה. הכול החזיק מעמד לתקופה מסוימת ואז המשקל חזר, לפעמים עם ריבית…

כיום אני בת שבעים וארבע ולפני כשנה וחצי הצטברו התחלואים. בנוסף למשקל שטיפס ל- 100 ק"ג (גובהי 1.52 מ'), סבלתי מכאבי מפרקים חזקים מאוד ומכאבי עצמות בכל הגוף שגרמו לי להצליח לזוז ממש בקושי, וללכת מרחקים קצרים בלבד.

לחתוך ירקות היה עבורי ממש "מבצע", נאלצתי להישען עם כל משקל גופי על הסכין כדי להצליח לחתוך, מפרק היד כאב מאוד. כשהצטרפתי פעם לטיול מאורגן, נאלצו הממתינים מאחורי לדחוף אותי על מנת שאוכל לעלות במדרגות האוטובוס, תחושה קשה ומשפילה.

באותו זמן, לצערי הרב, נפטרו גם אח וגם אחות שלי בהפרשי זמן מאוד קרובים כשהם סובלים מסוכרת ומסיבוכיה. לא רציתי להגיע למצבם. אני סובלת שנים מסוכרת מסוג 2 שמעולם לא טיפלתי בה מעבר לטיפול תרופתי. לא ראיתי בעצמי אף פעם "חולת סוכרת".

יום אחד הובהלתי למרפאה כי רמות הסוכר בדמי עלו ו"השתוללו" בצורה מסוכנת. מאוד מאוד נבהלתי. הייתי חייבת לעשות מעשה. יום בהיר אחד- החלטתי לגמול את עצמי מכל המתוקים וזה כמובן כבר התחיל לתת את אותותיו. פניתי למיטל, בתי, שתנסה להדריך אותי בהיותה בשלבי סיום לימודי נטורופתיה במכללת רידמן. ואכן יצאנו לדרך…. לפי הדרכתה, הטיפול הקיף מספר תחומים:

תזונה: הפסקתי לאכול את כל הירקות הסולניים (פלפל, עגבנייה, תפו"א וחציל) החשודים כמשפיעים לרעה על דלקות מפרקים. התחלתי לאכול אך ורק דגנים מלאים (מעולם לא שמתי לבי לחשיבות הדבר). פירות התחלתי לצרוך בהגבלה (אגס, תפוח) יחד עם אגוז מלך. את מוצרי החלב הפחתתי בהדרגה ובמקומם נוספו טחינה, שמן זית, אבוקדו, ושקדים.
למדתי מהי קינואה, למה בטטה עדיפה על תפו"א ומה עושים עם עדשים.
בנוסף התחלתי לשתות שייק ירוק בכל בוקר: מגוון עלים ירוקים, מלפפון אגס, כמה חצאי אגוזי מלך או מעט פשתן טחון ומים בבלנדר. הטעם היה מוזר בתחילה, אך לא ויתרתי, ובהדרגה למדתי לאהוב את הטעם הטרי והמרענן.

למדתי ממיטל "טריק" ליציאות סדירות לאחר שנים של שימוש בעלי סנה משלשלים: כוס מים חמימים עם חצי לימון סחוט וכף שמן זית דבר ראשון בבוקר. ממש קסם. זרקתי את העלים לפח.
דבר נוסף שמיטל "רשמה" לי ומאוד עזר הוא הקינמון.
בכל בוקר (בבוקר ערכי הסוכר גבוהים יחסית לאחר שנת הלילה) אני נוהגת לשתות תה צמחים בתוספת 1/2 כפית קינמון טחון וראה זה פלא – ערכי הסוכר יורדים מיד.

תוספי תזונה: כדור כורכום 1,000 מ"ג עם פיפרין להפחתת הדלקתיות ומולטי ויטמין להשלמת חוסרים תזונתיים עקב מגוון התרופות שאני לוקחת.

מגע: עברתי במקביל חמישה עשר טיפולי רפלקסולוגיה  ע"י מטפלת אחרת. מיטל עודדה זאת והדגישה את החשיבות של מגע להרגעת מתחים, לקידום ההבראה, לשיפור זרימת דם ולמניעת תופעות של פגיעה בכלי דם בכפות הרגליים.

לאחר כחודש של תזונה כזו, התחלתי לחוש הקלה משמעותית בכאבי מפרקים, הרגליים פחות כאבו, וככל שהמשקל ירד כך גם בריאותי השתפרה.

כיום, לאחר שאני 21 ק"ג פחות ושנה ורבע בתזונה המיוחדת – אני יכולה לומר שאיכות החיים חזרה אלי. אין לי יותר כאבים, שכחתי כבר כמה הידיים שלי היו כאובות ונפוחות. אני מסוגלת ללכת טוב יותר, ומרגישה יותר קלילה וחיונית, וכמובן גם המחמאות מכל עבר (גם מהרופא….). לטיולים אני יוצאת בשמחה ואת המדרגות לאוטובוס עולה לבדי.

מיטל הסבירה לי את החשיבות של שמחה פנימית בחיים, לעשות דברים שכיף לי לעשות ללא תלות באחרים, ואכן אני מציירת, לומדת ומתפתחת.

כיום אני לוקחת רק כדור גלוקופאג', הרופא הוריד לי שני כדורים אחרים נוספים שנהגתי לקחת להורדת רמות הסוכר -  ולחשוב שכבר דובר איתי על התחלת הזרקות אינסולין…

הרגלי האכילה שלי כיום שונים בכך שאני פחות כבולה לכמויות ולמדידות ויותר מקפידה על איכות האוכל, על צירופים ועל זמנים נכונים.

אין זה סיפור מושלם, הנזקים של שנים עם הסוכרת כבר עשו את שלהם, הכליות לא מתפקדות ב- 100% והגוף גם לא כשהיה, אך אני מרגישה שעצרתי את ההתדרדרות רגע לפני שכבר היה מאוחר מדי, וכך מרגישה גם משפחתי. אין לי כמיהה למתוק, ובכל דבר אני פונה לתמיכה ולחיזוק אצל מיטל.

מקווה להמשיך כך- במודעות לאורח חיים בריא, באיכות החיים שחזרה אלי ובהנאה.

כך נראיתי לפני:

עמליה לפני לאתר חלום שמתגשם   סיפורה של עמליה קלרפלד

 

 וכך אני נראית היום:

עמליה אחרי 224x300 חלום שמתגשם   סיפורה של עמליה קלרפלד