" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


חדש בישראל: לימודי נטורופתיה עם מבחר התמחויות

מאת מערכת האתר

לימודי נטורופתיה- התמחויות חדשות

אם עד היום שמעתם על לימודי נטורופתיה כלימודים הכוללים התמחות במקצועות המגע בלבד, מהיום מאפשרת לכם מגמת לימודי נטורופתיה של מכללת רידמן בחירה מתוך ארבע התמחויות חדשות ומאתגרות, הפותחות בפניכם חלון הזדמנויות מקצועי ותעסוקתי חדש. לימודי נטורופתיה במתכונת חדשה זו, על סל ההתמחויות החדשות והייחודיות שהיא מציעה, יאפשרו לכם להתעמק בתחום שאליו אתם הכי מתחברים ולהיבנות כנטורופתים איכותיים ביותר.

"אין חולה אחד דומה למשנהו" אמר הרמב"ם ואכן, הטיפול הפרטני, האישי, זה המתייחס לאדם כשלם הוא אחד מן העקרונות הבולטים של הנטורופתיה. גם הטיפול הנטורופתי האחד אינו דומה למשנהו- הוא תלוי במידה רבה במומחיותו של הנטורופת.

עד היום כללו לימודי הנטורופתיה באופן מסורתי התמחות במקצועות המגע בלבד (רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי וכדומה). המגע הוא כלי טיפולי רב עצמה וחודר כל לב. עם זאת, ישנם סטודנטים שיש להם קושי במגע בגוף או שפשוט מוצאים עניין מקצועי גדול יותר בכלים טיפוליים אחרים, יעילים ועצמתיים לא פחות שהנטורופתיה מעניקה לנו.

מהיום מציעה מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית המוכרת ע"י האגודה הישראלית לנטורופתיה, תכנית לימודי נטורופתיה הכוללת ארבע אפשרויות שונות של התמחויות, מה שיאפשר לכל סטודנט להתמחות בתחום המועדף עליו. גם נטורופתים ותיקים עם התמחות קודמת מוזמנים להרחיב אופקים להתמחויות החדשות.

כמו כן מאפשרת מכללת רידמן לבוגרי לימודי תזונה טבעית הן ממכללת רידמן והן ממכללות אחרות מסלול השלמה לנטורופתיה המעניק להם תעודה בנטורופתיה בתוך שנה וחצי בלבד. מסלול זה ירחיב את ארגז הכלים הטיפוליים שברשותם של המטפלים בתזונה טבעית ויעניק בידיהם מקצוע מבוקש ביותר הנדרש כיום בקופות החולים, בביטוחים המשלימים של חברות הביטוח, בחברות לתוספי תזונה, ברשתות לשיווק אורגני וברשתות- הפארם.

את ההתמחויות החדשות פיתח לאחרונה הסגל האקדמי של מכללת רידמן לאור ההבנה שאורח החיים המערבי מהווה במידה רבה את הסיבה העיקרית לתחלואה ולתמותה בעולם המערבי. בפני הסטודנטים שיצטרפו לתכנית במתכונתה החדשה ייפתח חלון הזדמנויות להשתלב במגוון של משרות מעניינות ומאתגרות המתפתחות כיום בתחום הרפואה הטבעית בארץ ובעולם. גם נטורופתים ותיקים בעלי התמחות קודמת מוזמנים להרחיב אופקים להתמחויות החדשות.

ההתמחויות המוצעות במסגרת התכנית החדשה, הן:

לימודי נטורופתיה עם התמחות בתרפיות מגע- רפלקסולוגיה/ זן-שיאצו/ עיסוי אינטגרטיבי/ ג'ין שין
היכולת לטפל בעזרת מגע פותחת אפשרויות מדהימות ואינסופיות בפני כל מי שרואה עצמו מטפל בנשמה. התמחות במקצועות המגע מאפשרת השתלבות מהירה בשוק העבודה עקב הביקוש הרב לתרפיות אלה.

לימודי נטורופתיה עם התמחות באורח חיים בריא וקידום בריאות
מטרתה של התמחות זו היא להכשיר יועצים לאורח חיים בריא שיוכלו להוביל  תכניות לאורח חיים בריא בכל מגזרי האוכלוסייה. התמחות זו משתלבת עם "התכנית הלאומית לאורח חיים בריא" שעל קיומה אמונים שלושה משרדי ממשלה: משרד הבריאות; משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט. התמחות זו תכלול בין היתר קורס בהנחיית קבוצות לאורח חיים בריא; פסיכולוגיה התפתחותית ותיאוריות אישיות.

לימודי נטורופתיה עם התמחות בהרבליסט קליני
הבוחרים בהתמחות זו ירכשו ידע, מיומנויות ויכולות לטפל בכל ההיבטים של רפואת צמחי המרפא המערביים (פיטותרפיה) – דבר המעניק יתרון ושדרוג לכל קליניקה ומקנה יכולת מקצועית להשתלב באחד מהמרכזים לרפואת צמחים בארץ. התמחות זו תכלול בין היתר ארומתרפיה מורחב, רוקחות טבעית, חומרים פעילים בצמחי מרפא וקליניקת התמחות בצמחי מרפא.

לימודי נטורופתיה עם התמחות בהומאופתיה
 הלימודים בהתמחות זו מבוססים על תכנית הלימודים של המגמה להומאופתיה קלאסית במכללת רידמן בניהולו ד"ר חיים רוזנטל – רופא ומראשוני ההומאופתים בישראל.  בסיום ההתמחות ידע הנטורופת לטפל בעזרת חמישים התרופות ההומאופתיות העיקריות שנלמדו במסגרת ההתמחות. בנוסף יוכל הנטורופת לטפל במגוון שיטות נלוות שנלמדו במסגרת הקורס הומאותרפיה.

 

 

לפרטים נוספים חייגו: 1-800-220-922