" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


חדש ובלעדי! תכנית להכשרת חוקרים ברפואה טבעית

מאת עדי פרום

לימודי נטורופתיה- תכנית להכשרת חוקרים

מטפלים וסטודנטים מצטיינים מהתחומים הבאים: לימודי נטורופתיה, לימודי רפלקסולוגיה ולימודי עיסוי רשאים להגיש את מועמדותם לתכנית לימודים ייחודית, חדשה ובלעדית. מדובר בתכנית להכשרת חוקרים ברפואה משלימה, פרי מאמץ משותף של מכללת רידמן וכללית רפואה משלימה. הצטברות מחקרים ברפואה משלימה תייצר מסה קריטית כשלב בדרך לרפואה משולבת, ובוגרי התכנית יהפכו לחוד החנית המוביל את התחום כולו בישראל.

מטרת התכנית היא לקדם את הביסוס המדעי של הרפואה המשלימה על-פי הסטנדרטים האקדמיים המקובלים בעולם, ובה בעת להכשיר את אותם מטפלים וסטודנטים מצטיינים כחוקרים לכל דבר ועניין, ובכך לשדרג את מעמדם המקצועי מצרכני ידע בלבד ליצרני ידע חדש ומרתק בתחומי הרפואה המשלימה.

המחקר המדעי הוא כלי ראשון במעלה בכל חברה המבקשת לקדם את תחום הבריאות ולמנוע תחלואה בקרב הציבור. עולם הרפואה המשלימה בכלל והרפואה הטבעית בפרט צמא למחקרים מדעיים אשר יוכיחו את יעילותו. הצטברות מחקרים ברפואה משלימה תייצר מסה קריטית כשלב בדרך לרפואה משולבת, ומהיכרותי את עולם הרפואה אין מקום מתאים יותר ממדינת ישראל לפעילות חלוצית זו.

העומדים בתנאי הקבלה לתכנית יזכו לחוות תכנית לימודים מיוחדת ומרתקת במיוחד. החלק הראשון לתכנית יוקדש למבוא תיאורטי נרחב אשר יקנה בידיהם את הכלים הנדרשים לביצוע מחקר מדעי, קרי: מושגי יסוד בסטטיסטיקה ובשיטות מחקר, כלים קליניים למחקרים רפואיים בבני אדם ועוד. לאחר מכן יצאו המשתתפים לבצע מחקר בן כשנה עד שנתיים באחד מן המרכזים הרפואיים של שירותי בריאות כללית. כל זאת בליויי והנחיה צמודה של צוות שעליו נמנים רופא מלווה, מרצה מלווה מתחום ההתמחות ויועץ מדעי.

בוגרי התכנית יהפכו לחוד החנית המוביל את התחום כולו בישראל, כאשר הידע שירכשו יהפוך להיות לחלק אינטגראלי מתכניות הלימוד של לימודי רפואה טבעית והמחקרים עצמם יוצגו בכנסים מקצועיים ויקבלו פומביות וחשיפה רחבה.

 

לחצו כאן לפרטים מלאים על התכנית >>

המחבר: עדי פרום (Dip.CM. (I.A.TCM– מנהל בית הספר ללימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית של מכללת רידמן ומנהל היחידה לרפואה משולבת (שיר"מ) במרכז הרפואי אסף הרופא.