" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מהו דמיון מודרך?

מאת מערכת האתר

לימודי דמיון מודרך- מהו דמיון מודרך

דמיון מודרך הנו שיטה המבוססת על ההנחה שהמוח שלנו מגיב לאירוע המתרחש במציאות בדיוק כפי שהוא מגיב לאירוע מדומיין.  דמיון מודרך משפיע לא רק על מצבנו הנפשי  אלא גם על מצבנו הגופני ולכן הוא משמש ככלי טיפולי שבכוחו לשפר את מצבנו הבריאותי. דמיון מודרך נלמד במסגרת לימודי נטורופתיה או מוצע כקורס נפרד העומד בפני עצמו.

במהלך הטיפול נכנס המטופל למצב של הירגעות והרפיה תוך שהוא ערני וקשוב להנחיותיו של המדריך או המנחה. התהליך מאפשר למטופל להתחבר אל עולמו הפנימי ולהעלות משם מחשבות לא מודעות דרך אסוציאציות, דימויים, סמלים, זיכרונות, שאיפות וחלומות. חומרים אלו יסייעו לו בחיפוש הדרך לשינוי ולריפוי.

בתוך התהליך מדמיין המטופל את עצמו או מדמיין מצב מסוים באמצעות מגוון חושים- קולות, צבעים, ריחות וכו'. פעמים רבות המטופל מדמיין את עצמו כשהוא בריא ומשוחרר מן המחלה שממנה הוא סובל.

בעזרת דמיון  מודרך יכול המטופל  לחזור אל העבר ולשחזר זיכרונות, להתמקד בהווה ולשנות הרגלים או לדמיין את העתיד באופן הרצוי לו. הטיפול יכול להיעשות אחד על אחד או באופן קבוצתי. שיטת דמיון מודרך יעילה לטיפול במצבים כרוניים כגון: חרדה, לחץ, מחלות אוטואימוניות, וכו' ולכן נמצא אותה במקרים רבים בארגז הכלים של הנטורופת. פעמים רבות היא משמשת ספורטאים לפני תחרויות או נשים לפני לידה.

לימודי דמיון מודרך ניתן ללמוד במסגרת לימודי נטורופתיה או מוצע כקורס נפרד העומד בפני עצמו.