" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מהי ארומתרפיה?

מאת מערכת האתר

לימודי ארומתרפיה- מהי ארומתרפיה

ארומתרפיה היא שיטת טיפול רבת עצמה ומהנה ביותר המבוססת על מסורות בנות אלפי שנים שבהן היו משתמשים בתמציות המופקות מצמחים ארומטיים (שמנים אתריים) לשיפור ולטיפוח המצב הבריאותי. בכוחה של ארומתרפיה להשפיע, לסייע ולהקל עלינו בעזרת אותם השמנים האתריים בבעיות גופניות ובבעיות רגשיות ונפשיות כאחד. לימודי ארומתרפיה מהווים חלק ממסגרת לימודי נטורופתיה או מוצעים כקורס נפרד.

כול אחד מאתנו בוודאי חש פעם בפרץ של רגשות כאשר הריח ריח מוכר מן העבר שהעלה בו זיכרונות נשכחים. לריחותיהם של השמנים האתריים יש השפעה עמוקה על המערכת הלימבית של המוח אשר אחראית על הרגשות שלנו, על המערכות ההורמונליות והעצביות  ואף על המערכת החיסונית שלנו.

השמנים המופקים מן הצמחים מעבירים אלינו את יכולת הריפוי של הצמח הן באמצעות חוש הריח על ידי שאיפת אדי השמנים והן באמצעות חדירה לזרם הדם על ידי טבילה באמבטיה או עיסוי של העור. לשמנים האתריים יש פעילות אנטיביוטית ומחזקת שיכולה לסייע בהפגת מתחים וכאבים, לאזן את הגוף ואף למנוע מחלות.

בהיותה כלי טיפולי רב עצמה ומהנה ביותר, ארומתרפיה נמצאת לעתים קרובות בארגז הכלים של הנטורופת כשהיא מתלווה לפרקטיקות נוספות כגון עיסוי ורפלקסולוגיה. לימודי ארומתרפיה מהווים חלק ממסגרת לימודי נטורופתיה או מוצעים כקורס נפרד.