" והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה", יחזקאל, (מז, יב)

רפואה טבעית1

"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך", היפוקרטס

רפואה טבעית2

רפואה טבעית3

"העיניים משקפות את מצבו של הגוף", היפוקרטס

רפואה טבעית4

"קודם המילה, אח"כ הצמח ובסוף הסכין", היפוקרטס

רפואה טבעית5


מתלבטים היכן ללמוד רפואה טבעית? כמה טיפים משלנו…

מאת מערכת האתר

לימודי נטורופתיה - היכן ללמוד

מוצאים את עצמכם נמשכים לתחום של רפואה טבעית (נטורופתיה), אבל לא בדיוק יודעים היכן כדאי לכם ללמוד? בהתחשב בהיצע הרחב של התכניות ללימודי רפואה טבעית הקיימות כיום בישראל, חשוב שתבחנו היטב את השטח ותבחרו במקום האיכותי ובעל הרמה האקדמית הגבוהה ביותר. מעבר לשאלות המתבקשות על מוסד הלימודים, כגון מיקומו הגיאוגרפי, גובה שכר הלימוד וכו', חשוב מאוד לבדוק כמה נושאים הקשורים ספציפית לאופי תכניות הלימוד ברפואה טבעית. ריכזנו עבורכם רשימת שאלות שכדאי מאוד להצטייד בה בדרך לקבלת ההחלטה. בהצלחה! לשם כך ריכזנו עבורכם כמה שאלות חשובות שכדאי להעלות ולבדוק בטרם תקבלו את ההחלטה.

• המרצים במכללה –  האם הם מטפלים מומחים ברפואה טבעית בעלי שם, ותק וניסיון רב- שנים בטיפול ובהוראת רפואה טבעית על ענפיה השונים?

• ותק וניסיון – מהו הוותק של המכללה? משתנה חשוב המעיד הן על רמת הלימוד וההוראה במכללה והן על חוזקה ועל יציבותה הכלכלית.

• תכנית הלימודים – האם היא כוללת את מגוון תחומי הריפוי של הרפואה הטבעית, קרי: נטורופתיה, תזונה טבעית, רפואת צמחים (פיטותרפיה), אירידולוגיה, ארומתרפיה, פרחי באך,  טכניקות מתחום המגע  שיטות אבחון פשוטות וטבעיות?

• לימודי רפואה מערבית – האם קיימים במסגרת תכנית הלימודים לימודי רפואה מערבית ברמה גבוהה? חשוב שתכנית הלימודים תהיה בעלת מבנה אינטגרטיבי המשלב בין לימוד והבנה של רפואה טבעית המסורתית ובין התובנות של הרפואה המערבית.

• עזרי הוראה – האם קיימת במכללה מערכת למידה מתוקשבת שתאפשר לכם להתעדכן בחומרי לימוד, לקרוא ולשתף במאמרים ובמחקרים- בקלות וללא צורך לצאת מהבית? כשכל החומר הלימודי נמצא כבר במערכת המתוקשבת אתם פטורים מהצורך לסכם את דברי המורים במהלך השיעור ויכולים לשבת רגועים בכיתה ולהתרכז באמת בשיעור. בנוסף, יש לכם קשר און ליין עם המרצים המאפשר לכם לקבל מענה לשאלות מעבר לשעות הלימודים.

• ההתנסות הקלינית (סטאז') –  האם מושם דגש על התמחות קלינית עשירה ומגוונת אשר תכשיר אתכם ליכולת טיפול עצמאית? האם מפעילה המכללה קליניקות מתמחים מיוחדות כדי לאפשר לכם את המפגש עם קהל רחב של אנשים מכל מעגלי החיים ועם מגוון של בעיות ומצבים בריאותיים? האם במהלך ההתנסות תוקדש לכם הנחיה צמודה של סגל ההוראה הבכיר במכללה?

• מעורבות בקהילה – האם קיימת אפשרות לבצע סטאז' בקהילה בהיבטים הקשורים בתזונה ובאורח חיים בריא?

• סטנדרטים -האם תכנית הלימודים בתזונה טבעית עומדת בדרישות האגודה הישראלית לנטורופתיה ולתזונה טבעית ומבוססות על תכניות לימודים מוכרות באירופה ובארה"ב?

• ספרייה- האם במהלך לימודיכם תעמוד לרשותכם ספרייה עשירה בספרות מקצועית עדכנית בתחום הרפואה הטבעית, כזו שתאפשר לכם לימוד אישי מעבר לשעות הנלמדות בכיתה? האם ניתנת בספרייה הדרכה והכוונה בחיפוש אחר חומרים על ידי ספרנית מקצועית?

• עבודה ביום שאחרי… – האם המכללה תסייע לי להשתלב בשוק העבודה בתום לימודיי? חפשו מכללה בעלת חטיבת השמה שכל תפקידה הוא לדאוג לכם ביום שאחרי הלימודים וללוות אתכם בכניסתכם לשוק העבודה.

• הטבות לסטודנטים – אילו הטבות מציעה לכם המכללה? האם ניתנים קורסי העשרה ללא עלות, השתתפות בכנסים ובאירועים בנושאי רפואה טבעית במחיר סמלי או ללא עלות וכו'?

 לייעוץ נוסף לחצו כאן>>